6 СУПЕРЗДІБНОСТЕЙ ВАШОЇ ПОСМІШКИ
6 СУПЕРЗДІБНОСТЕЙ ВАШОЇ ПОСМІШКИ
Як проста посмішка може вплинути на ваше життя та змінити світ
“Ах, посмішка — не так уже й багато…
Подумаєш, всміхнувся, та й усе.
А в когось на душі від цього свято,
Когось вона до сонечка несе…”
Надія Красоткіна
Посмішка це диво. Посмішка заразлива. Посмішка це самий простий і ефективний спосіб встановлення контакту. Усміхнена людина подібна магніту, що притягує до себе позитивних людей, сприятливі умови, геніальні ідеї, удачу, успіх, радість, благополуччя і багатство.
На що ще здатна ваша посмішка – розповідаємо по пунктах!
- Ви можете змінити світ. Посмішка – заразлива.
Мабуть, у кожного була така ситуація – ідеш вулицею, настрій на нулі, аж раптом повз проходить весела компанія друзів і запально сміється… Або ж чийсь малюк посміхнеться тобі так щиро, як це роблять лише малюки… Як ви відчуваєте себе у цей момент? Трошки краще, чи не так? Бо коли вас оточують усміхнені люди, ви не можете не посміхнутись у відповідь!
Щоб остаточно переконати вас у цій суперздібності, пропонуємо подивитись невеличкий фільм, що називається Merci! (Дякую!). Гарантуємо, що ви також не втримаєте посмішку…
Merci! by Christine Rabette
- Усмішка піднімає ваш настрій і створює відчуття благополуччя.
Про це пише поведінковий психолог Сарра Стівенсон: “Кожного разу, коли ви посміхаєтесь, у вашому мозку відбувається невеличке позитив-паті за участі дофаміну, ендорфіну та серотоніну.”
Сміх допомагає побороти негативні ефекти стресу бо допомагає знизити рівень гормонів, що викликають стрес, а також поліпшує дію імунної системи.
Також сміх значно знижує симптоми кашлю, застуди, хворого горла, а також знижує тиск. Процес одужання у хворої людини йде в два рази швидше, якщо вона у гарному гуморі та посміхається!
Навіть Чарльз Дарвін говорив, що сам акт посмішки покращує настрій, а слідом за ним і самопочуття. Наші найлютіші вороги – негативні емоції!
- Вона робить вас красивішим
Хочете бути більш привабливими? Це просто – посміхайтеся! Дослідження довели, коли людина посміхається, ми вважаємо її більш привабливою, ніж коли вона похмура.
Це ще не все: вчені з університету Міссурі-Канзас (UMKC) підтвердили популярну теорію, що завдяки посмішці оточуючі сприймають вас молодшим та стрункішим, ніж ви є насправді! А інше дослідження встановило, що 69% чоловіків знайшли більш гарнішими жінок, які посміхалися, а не тих, на кому був макіяж від модного стиліста.
- Посмішка викликає у мозку більше задоволення, ніж шоколад або гроші.
Знаємо, ви зараз подумали: “та ну ладно…”
Проте, згідно фактам, наведеним Роном Гутманом у виступі під час конференції TED, одна посмішка може створити такий само рівень стимуляції мозку, як і 2000 плиток шоколаду.
В цьому ж дослідженні було доведено, що одна посмішка заряджає таким само позитивом, як і отримання 25 тисяч доларів.
До речі, діти посміхаються близько 400 разів на день (тоді як дорослі – лише біля 15-ти). Якщо ми помножимо 400 на 25 тисяч, отримаємо 10 мільйонів доларів. Схоже, наші діти щодня радіють як Марк Цукерберг!
- Навіть вимушена посмішка може призвести до покращення настрою.
Зазвичай ми вважаємо, що тільки позитивні емоції змушують нас посміхатися. Так і є, але вірно й зворотнє: просто посміхнувшись ми можемо викликати позитивні емоції.
Про це писав і буддистський автор Thich Nhat Hanh: “Іноді ваша радість є джерелом вашої посмішки, але іноді ваша посмішка може бути джерелом вашої радості“.
Невгамовні вчені навіть провели таке дослідження – попросили волонтерів потримати олівця між зубами, що змушує губи ростягнутися мов у посмішці. І всього лише ця вправа змусила піддослідних почуватися краще!
Як-то кажуть, неймовірно, але факт…
До речі, пропонуємо прямо зараз провести цей експеримент самотужки. Щонайменше поліпшете настрій своїм колегам…
Звичка посміхатись може вплинути на тривалість життя людини.
Науковий експеримент університету штату Уейн, що було проведено у 2010 році мав на меті вивчення бейсбольних карток провідних гравців ліги що виступали 50-х роках. Дослідники виявили, що гравці, які не посміхалися на цих фото, прожили в середньому лише 72,9 роки, тоді як гравці з широкими посмішками жили в середньому майже 80 років“
Чи не варто завести звичку посміхатися хоча б заради додаткових семи років життя?
Наостанок процитуємо барона Мюнхгаузена: “Розумний вираз обличчя – це ще не ознака розуму, панове. Всі дурниці на землі робляться саме з цим виразом. Тож, посміхайтеся, панове.
Посміхайтеся!”