Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.
Учасники гуртка “Народознавство” Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3, керівником якого є Тетяна Григорівна Передрій, запросили учнів і сьогодні здійснити екскурсію до Музею українського побуту та дізнатися більше про традиції, символи, культуру нашого народу. Особливою родзинкою заходу були мовні лайфхаки та корисні поради щодо спілкування українською мовою. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Учнями 6-А класу Конотопської СШ 3 було проведено цікаву акцію “Наголошуй правильно слова”. Вміти правильно писати – це ще не показник освіченості. Сучасна орфоепія – складна наука. Тому було розроблено інформаційні картки, які навчають правильно наголошувати деякі слова. Спочатку була задумка допомогти сфері торгівлі. Адже їм після вимоги спілкуватися лише українською мовою – найважче (часто можна почути суржик, просторіччя, діалектизми, неправильно наголошені слова). Також до акції були залучені небайдужі перехожі, які знайшли час поспілкуватися з нами та зробити фото.