РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІДЛІТКОВІ З САМОВИХОВАННЯ ВОЛІ
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІДЛІТКОВІ З САМОВИХОВАННЯ ВОЛІ
Воля – форма психічного відображення дійсності, яка дозволяє особистості долати перешкоди, досягати суб’єктивно поставленої мети, дає можливість людині регулювати свої дії та психічні процеси, реалізувати здатність до вольової регуляції. Свідома організація і самоорганізація людиною своєї діяльності і поведінки, спрямованої на подолання труднощів при досягненні поставленої мети.
Прийоми самовиховання волі можуть бути різноманітними, але всі вони включають дотримання наступних вимог:
- Починати потрібно зі звички переборювати порівняно незначні труднощі, перешкоди.
- Надзвичайно небезпечні будь-які самовиправдання. Це неправда не тільки для інших, але й для самого себе.
- Труднощі й перешкоди необхідно долати.
- Прийняте один раз рішення завжди має бути виконане до кінця.
- Окрему мету необхідно дробити на етапи, намічати найближчі перешкоди, досягнення яких створює умови для наближення до кінцевої мети.
- Максимально суворе дотримання режиму дня, розпорядку всього життя.
- Систематичне заняття спортом, уміння перемагати труднощі при заняттях фізичною культурою – тренування не тільки м’язів, але і волі.
- І, мабуть, найголовніше у вихованні волі – це самонавіювання.
Слід пам’ятати, що воля, як і будь-яка інша якість, потребує тренування.
Вправи на формування вольових якостей
- «На вулиці». Вийшовши з дому, поставте перед собою завдання повернутися через годину (похибка має становити не більше 2 хвилин). Ця вправа вимагає точного розрахунку часу. Установку на тривалість прогулянки можна варіювати від 30 хвилин до 2 годин.
- «Підйом». Після дзвінка будильника або слів мами: «Підйом!», порахувати до 35 і встати. Щодня зменшувати на 5 і через тиждень встати на рахунок «3». Вправа вважається засвоєною, якщо три тижні поспіль ви встаєте без зривів на рахунок «3».
- «Фіззарядка». Почати зарядку із 10 хвилин, потім через тиждень додавати по 1 хвилинці й довести її до 17 хвилин. Починати заряду рекомендується приблизно в один і той самий час. Вправа вважається засвоєною, якщо ви виконуєте її 3-4 тижні без зривів.