Що передбачає нова урядова комунікація з питань євроінтеграції
Одним із ключових елементів зовнішньої політики України є інтеграція до Європейського Союзу та НАТО. Після Революції Гідності ці процеси отримали практичний розвиток у підписанні Угоди про Асоціацію з ЄС, безвізового режиму з ЄС, а також отриманні статусу члена Програми партнерства з розширеними можливостями НАТО. Важливу роль у цих процесах відіграє інформування суспільства про перебіг процесів євроінтеграції.
Таке завдання покладено на урядовий проєкт EUКраїна, який було ініційовано в грудні 2020 року віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проєкту ЄС Association4U. Серед інструментів практичного роз’яснення тенденцій євроінтеграції України цього місяця було затверджено вкрай важливий документ.
У коментарі АрміяInform пресслужби Офісу віцепрем’єр-міністра вказано, що планування комунікації євроатлантичної інтеграції на поточний і наступні три роки визначене «Планом заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року», затверджене Кабінетом Міністрів України нещодавно, 12 січня 2022 року. Саму стратегію було затверджено Указом Президента України від 11 серпня 2021 року № 348/2021.
Упродовж 2022 року заплановані наступні ключові заходи:
1. Проведення соціологічного дослідження з метою отримання інформації щодо оцінки поінформованості суспільства про державні й галузеві політики у сфері євроатлантичної інтеграції та перебіг відповідних реформ.
2. Розробка та проведення комунікаційної кампанії з метою висвітлення та популяризації реформ у рамках виконання річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО.
3. Розроблення єдиної вебплатформи про євроатлантичну інтеграцію України.
4. Формування аналітичного дайджесту в електронній формі про суть, стан та результати виконання заходів з інтеграції України до НАТО.
5. Проведення дослідження щодо проявів дезінформації, ворожої пропаганди та негативних стереотипів щодо НАТО та євроатлантичної інтеграції України.
6. Розроблення методичних рекомендацій щодо викладання питань євроатлантичної інтеграції у старших класах закладів загальної середньої освіти, а також проведення тематичних уроків та інших заходів у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) вищої освіти.
7. Запровадження механізму міжвідомчої координації з питань комунікації євроатлантичної інтеграції (до неї залучено понад 100 державних органів та установ, освітніх та наукових інституцій, органів місцевого самоврядування, які виконують Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО).
8. Впровадження системи навчання посадових осіб державних органів, установ, організацій, місцевого самоврядування з питань євроатлантичної інтеграції: визначення потреб, розроблення рекомендацій, розроблення спеціалізованого онлайн-курсу.
9. Посилення спроможностей державних органів із комунікації євроатлантичної інтеграції — необхідні заходи будуть запропоновані після проведення аудиту відповідних комунікаційних спроможностей, водночас для органів місцевого самоврядування передбачено розроблення рекомендацій щодо комунікації у громадах та відповідних інформаційно-довідкових матеріалів.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наступним чином 12 січня прокоментувала безпекову складову комунікації з українським суспільством: «Україна вже є частиною євроатлантичної безпекової архітектури, що підтверджується діалогом з союзниками, який ми сьогодні маємо на тлі загострення безпекової ситуації навколо України. На порядку денному розширення співпраці між Україною та НАТО, зокрема в межах статусу Партнера з розширеними можливостями, та інтенсифікація впровадження реформ у секторі безпеки й оборони. Ці напрямки важливо посилити належною інформаційною роботою. І сьогодні уряд затвердив відповідний план, підкріплений бюджетним фінансуванням. Це критично необхідно в умовах постійних гібридних атак з боку Росії».
Євроатлантична інтеграція передбачає не лише військову, а й політичну взаємосумісність з державами-членами НАТО. Адже вступ до Альянсу — це цивілізаційний вибір приєднатись до відкритих і демократичних суспільств зі справедливими й передбачуваними правилами та законами — фундаментом економічного процвітання. Стратегія комунікації євроатлантичної інтеграції, та відповідно План заходів на її виконання, побудована на цьому розумінні.
Ролики виготовлено в межах державної інформаційної кампанії з підвищення обізнаності громадян України щодо європейської інтеграції, ініційованої Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Кампанія здійснювалася ТОВ «Український інститут розвитку медіа» на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
- Євроінтерація: сила можливостей. Майбутнє України
- Євроінтеграція: сила можливостей. Освіта
- Євроінтеграція: сила можливостей. Енергоефективність
- Євроінтеграція: сила можливостей. Підприємництво
- Євроінтеграція: сила можливостей. Децентралізація
- Євроінтеграція: сила можливостей. Держслужба
- Євроінтеграція: сила можливостей. Антикорупційна реформа
- Євроінтеграція: сила можливостей. Приватизація держпідприємств
- Євроінтеграція: сила можливостей. Реформа правоохоронної системи
- Євроінтеграція: сила можливостей. Цифровий ринок та кібербезпека
- Євроінтеграція: сила можливостей. Безвізовий режим з ЄС