ЯК ПОБОРОТИ ДЕПРЕСІЮ? ЕФЕКТИВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА

Як побороти депресію?

Часто депресуєте? Сумніваєтесь у собі? Не йдете на контакт? Постійно немає настрою? Схоже, у вас хандра. Та не дивно, адже вона дуже поширена з-поміж українців.

Якою буває депресія?

Під депресією варто розуміти два різних явища: перше – це стан заниженого настрою, його називають меланхолія або хандра. Затягується на короткий проміжок часу.

Друге – клінічна депресія. Вона пов’язана з більш глибокими змінами функціонування мозку. Коли апатія, небажання щось робити, іноді навіть жити – стає хронічним.

Чому виникає депресія-меланхолія?

Меланхолія – це психічний стан, якому притаманні занижений настрій, сум, туга, пригнічений стан, загальмованість думок.

Причини:

• Авітаміноз. Депресія може бути посезонна. Характеризується нестачею певних вітамінів в організмі;
  • Перевтома;
  • Незбалансоване харчування;
  • Несприятливі події;
  • Нестача соціального контакту.

Як побороти меланхолію? Поради від психолога

• У першу чергу, зверніть увагу на своє харчування. Воно повинно бути збалансованим. Адже більшість хвороб виникає саме через  нестачу в організмі необхідної кількості корисних речовин.
  • Висипайтеся. Спробуйте не засиджуватись біля своїх гаджетів, і дайте організму відпочинок. Проведіть експеримент: щодня лягайте спати в один і той же час. Вже за кілька днів ви відчуєте, як змінюється ваш настрій. До того ж, знайте, що нестача сну уповільнює процеси сприйняття інформації, тобто знищує вашу креативність.
  • Помірна фізична активність.
  • Більше спілкуватися. Клінічно доведено, що люди, які мають соціальний контакт із близькими, друзями чи навіть з домашніми тваринами – щасливіші. Адже при близькому спілкуванні мозок виробляє серотонін – гормон щастя.
  • Притримуйтесь певного режиму дня. Людський організм любить чіткі графіки. Бажано їсти, засинати/прокидатися – в один і той же час.
  • Більше відпочивайте.

Це не означає лежати в ліжку і тикати в смартфон. Для нашого мозку це не відпочинок. У цей час він активно працює, тому не відбуваються регенеративні – відновлювальні процеси. Краще почитати книгу, піти на прогулянку або ж полежати в ліжку із закритими очима.

Клінічна депресія | Як побороти?

Як уже зазначалося вище, клінічна депресія – це хронічний, постійний стан.

Він негативно впливає на якість життя людини, погіршує стосунки між людьми, впливає на роботу і врешті може призвести до самогубства.

Самотужки побороти клінічну депресію – неможливо. Тому варто звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Однак, якщо причина не в нестачі вітамінів, а в чомусь іншому – варто поговорити зі спеціалістами. Вирішуйте психологічні питання швидко, не відкладайте на потім і будьте щасливими зараз.