Як визначити свої життєві цінності?

Перед нами щодня стоїть необхідність вирішувати якісь завдання. Кожен день ми стикаємося з якимись обставинами, які віпробують наше терпіння і характер. У цій ситуації дуже велике значення мають наші життєві цінності, які служать маркерами і дозволяють нам переконатися, що ми рухаємося по нашому шляху в правильному напрямку.

Наші життєві цінності – це наш внутрішній компас, за яким ми повинні звіряти кожен крок по життєвій дорозі.

Є дуже ефективний спосіб визначити свої цінності, і полягає він в наступному:

1. Складіть список того, що здається вам найбільш важливим у вашому житті – настільки важливим, що ви не зможете бути щасливою людтною без цього. Ваш початковий список може бути дуже довгим – це не страшно, ви підкорегуєте його пізніше.
  2. Перегляньте свій список і запитайте себе: це дійсно те, без чого я не зможу жити щасливо? Без цього моє життя дійсно буде здаватися нестерпним? Якщо є хоч якийсь сумнів – видаліть це з вашого списку.
  3. Повторіть цей процес до тих пір, поки ваш список не скоротиться до шести – десяти значень. Ось тепер у вас є список найбільш важливих саме для вас життєвих цінностей. Спираючись на них, ви зможете йти по життю, відчуваючи свою значущість і задоволення всім, що ви будете робити.