Значення обіймів в житті людини

Значення обіймів в житті людини

Міжнародний де́нь обі́ймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро (Мічиган)США.

Свято з’явилося в 70-х роках XX століття, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

Людина живе у світі знаків, розгадувати які завжди захоплююче. Навіть звичайна хода, наприклад, може багато розповісти про риси характеру того, хто йде. Але що можна припустити про стосунки між людьми, побачивши, як вони обіймаються?

 Захисник

Такі обійми характерні для чоловіків: стоячи ззаду і зі спини обіймаючи партнера за талію, людина проявляє себе як  «захист і опора», дає відчуття надійності. Такі обійми сигналізують про довіру у взаєминах і про те, що турбота один про одного для цих двох дуже важлива. «Стаючи позаду вас, людина показує, що хоче захистити вас», – пише Патті Вуд, експерт в області мови тіла і автор «Сигналів успіху, гіда по читанню мови тіла».

Обійми за спину

Такі обійми – справжній символ розради. Обіймаючи один одного за спину, люди нагадують, як вони важливі один для одного. Таке положення вказує на відкритість і вразливість один перед одним. Адже спина – саме незахищене місце. «Ви не можете бачити, що відбувається позаду вас. Тому дотик до спини дуже хвилюючий», – пише Вуд.

 Поплескування

Поплескування прийняті в товариських стосунках між людьми. У буквальному сенсі поплескування по спині виступає в якості сигналу комфорту. У такому жесті немає нічого інтимного. «Так чоловіки обіймають своїх приятелів, в цьому немає ні краплі романтики, – говорить доктор філософії Крістофер Блаціна, автор книги” Таємне життя чоловіків “. – Якщо хлопець частенько так обіймає дівчину, це означає, що відносини не розвиваються».

Повільний танець

Але обійми в стилі «повільний танець» – ось це романтика у плоті. Хлопець обіймає дівчину за талію, вона обвиває руками його шию. Подібні жести навівають спогади про перше шкільне кохання. Ці обійми і правда характерні для закоханості в юному віці, палкої і нестримної.

Дружні обійми

Це обійми характерні для справжньої міцної дружби. Одна людина висне на плечі іншої в таких собі напівобіймах. Теж далеко не романтичні обійми, але по-справжньому дружні. Означає підтримку, доброзичливість і хоробрість. Ду Зантамата натхненно пише: «Хороші друзі допомагають тобі повернути деякі важливі речі, коли ти їх втрачаєш: твою посмішку, твою надію і твою сміливість». Коли ви так обнімаєтеся з близьким другом, ви моментально об’єднуєтеся фізично так само сильно, як ви об’єднані емоційно.

Замок

Такі обійми – справжнісінька мертва хватка, в якомусь сенсі це сигналізує про страх втратити один одного. У цьому пориві люди притягують один одного до себе так сильно, наскільки це можливо, не залишаючи між собою навіть повітря. Такі обійми говорить про сильний зв’язок і не бажання бути нарізно. Обіймаючи так, людина ніби боїться, що розімкнути обійми – значить відпустити людину.

Лондонський міст

Головна ознака таких обійм – це наявність якомога більшої відстані між людьми. Люди схиляються один до одного верхньою частиною тіла, залишаючись віддалік знизу. Ця позиція говорить про наявність сильних розбіжностей і відсутності комфорту у стосунках. Луїс Мігель пише: «Я зберігаю свою розсудливість, підтримуючи дистанцію». Такими обіймами ви показуєте, що нікому з вас насправді не хочеться зближення. Деяким людям не призначено більше,  ніж бути просто знайомими.

Очі в очі

А тут мова йде буквально про об’єднання душ. Яким би не було положення тіл, найважливіша частина таких обійм – це зоровий контакт. Це ознака справжньої любові і внутрішньої спорідненості. У ваших стосунках ви буквально можете заглянути один одному в душу. Ваш зв’язок сильний і непохитний.

Тряпічна лялька

Самий красномовний прояв «гри в одні ворота». Одна людина обіймає іншу щосили, а інша лише дозволяє себе обіймати, подібно ляльці. Це положення розкриває величезний дисбаланс у вашому ставленні один до одного. Усім відомі слова: «Дружба – це взаємність». Так що, якщо це правда, то у ваших стосунках дружбою і не пахне.

Кишеньковий злодій

У цьому випадку йде підсвідомий пошук простоти і комфорту. Одна або обидві людини тримають долоні в задніх кишенях іншої. Це ознака того, що кожному в цих відносинах спокійно і комфортно. Вам не потрібно сильно напружуватися для того, щоб відносини розвивалися. Риту Гатор пише: «Коли вам комфортно один з одним в тиші, знайте, ви знайшли любов». Те ж саме стосується ваших обіймів. Коли ви з легкістю можете сунути руку до кишені свого партнера, можете бути впевнені, ви ідеально підходите один одному.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.