5 найпоширеніших помилок у вихованні дитини

Помилка 1 – обіцянка більше не любити

“Якщо ти не будеш таким, як я хочу, я більше не буду тебе любити”

Обіцянка більше не любити свого малюка – один з найсильніших засобів виховання. Однак ця загроза, як правило, не здійснюється. А діти чудово відчувають фальш. Одного разу обдуривши, ви можете на довгий час втратити довіру дитини – малюк буде сприймати вас як людей брехливих.

Набагато краще сказати так: “Я буду тебе все одно любити, але твою поведінку я не схвалюю”.

Помилка 2 – байдужість

“Роби що хочеш, мені все одно”

Ніколи не треба показувати малюкові, що вам все одно, чим він займається. Малюк, відчувши вашу байдужість, негайно почне перевіряти, наскільки вона справжня”. І, швидше за все, перевірка полягатиме в здійсненні вчинків спочатку поганих. Дитина чекає, чи послідує за проступок критика чи ні. Словом, замкнуте коло. Тому краще замість показної байдужості постаратися налагодити з дитиною дружні відносини, навіть якщо його поведінка вас абсолютно не влаштовує.

Можна сказати, наприклад, так: “Знаєш, в цьому питанні я з тобою абсолютно не згоден . Але я хочу допомогти тобі, бо люблю тебе . У будь-який момент, коли тобі це знадобиться, ти можеш запитати у мене поради”.

Помилка 3 – занадто багато суворості

“Ти повинен робити те, що я тобі сказала, тому що я в будинку головна”

Діти обов’язково повинні розуміти, чому і навіщо вони щось роблять. Занадто суворе виховання, засноване на принципах, які не завжди зрозумілі дитині, нагадує дресирування. Дитина може беззаперечно виконувати все, коли ви поруч , і ” плювати ” на всі заборони, коли вас поруч немає . Переконання краще суворості. У разі необхідності можна сказати так: ” Ти зараз робиш так, як я кажу, а ввечері ми спокійно все обговоримо – чому і навіщо”.

Помилка 4 – дітей треба балувати

“Мабуть, я зроблю це сама. Моєму малюку це поки не по силах”

Розбещеним дітям дуже важко доводиться в житті. Не можна тримати єдину дитину під ковпаком батьківської любові, в подальшому це може призвести до безлічі проблем. Повірте, коли батьки прибирають буквально кожен камінчик з дороги малюка, від цього дитина не відчуває себе щасливішою. Швидше, навпаки – вона відчуває себе абсолютно безпорадною і самотньою.

“Спробуй зробити це сам, а якщо не вийде, я тобі із задоволенням допоможу”, – ось один з варіантів мудрого ставлення до дочки чи сина.

Помилка 5 – нав’язана роль

“Моя дитина – мій найкращий друг”

Діти готові зробити все, щоб сподобатися своїм батькам, адже тато і мама для них найголовніші люди на світі. Малюки навіть готові зануритися в складний світ дорослих проблем, замість того щоб обговорювати свої інтереси з однолітками. Але при цьому їх власні проблеми так і залишаються невирішеними.