Про харчові отруєння

❗️📣Про харчові отруєння

⚡️В київському дитячому садочку зареєстровані випадки харчових отруєнь.
⚡️Сальмонела фіксується в Херсонській області.
⚡️Бутулізм фіксується в рядах військових через велику кількість консерв, закруток не перевіреної якості.
⚡️Холера можлива на території Маріуполя, Херсонської області та у містах, де величезні втрати і трупи не встигають хоронити належним чином.
Новини такі собі. 🤷🏻‍♀️
Сьогодні нагадаємо вам про харчові отруєння. І що з цим робити.👇 Адже озброєний, значить вбережений🤗

❗️ Харчові отруєння можна поділити на хімічні та біологічні.
Біологічні – найбільш небезпечні для людини. Найпоширеніші:
👉 ХОЛЕРА — це гостра інфекційна антропонозна хвороба, яку спричиняють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм зараження, нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, зневодненням організму, розладами гемодинаміки.
👉Найчастіше зараження відбувається з брудною водою. Штука страшна і навіть смертельна.
✅ Ознаки: Блювання і пронос, які не зупиняються. Особливість проносу — він схожий на рисовий відвар — тобто білий і слизовий. За добу з людини може вийти до 30 л води. Тому зневоднення наступає дуже швидко, саме від нього і помирають люди.
📌Що робити? максимально швидко потрібно госпіталізуватися до стаціонару.

👉БОТУЛІЗМ — це гостре токсико-інфекційне захворювання, що спричиняється переважно дією токсину Clostridium botulinum, і характеризується міоплегією та офтальмоплегією, парезом кишечника, розладами вегетативної інервації, при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом і гострою дихальною недостатністю.
👉Зараження відбувається при споживанні консерв, м’яса, молочних продуктів, риби і, навіть, фруктів та овочів.
Небезпека ботулізму в тому, що його важко діагностувати, так як блювання і проносу майже ніколи не буває.
✅Ознаки: М’язова слабкість і втома, погіршення зору, сухість у роті, порушення ковтання.
Від прояву перших ознак до смерті — від 1 години до 2-х днів.
📌Що робити? негайна госпіталізація

👉 САЛЬМОНЕЛЬОЗ — для дорослого не так небезпечно, як для дитини — адже діти здатні швидко зневоднюватися.
Де знайти сальмонелу — яйця, м’ясо, молочні продукти. Гусячі яйця інфіковані на 100%, курячі на 50%. Сальмонела живе не в самому яйці, а на його поверхні, тож перед споживанням яйця в будь-якому вигляді, його треба змити водою.

✅Ознаки: блювання, пронос, головний біль, нудота. Наче все так само, як і при інших отруєннях, але є одне але, — пронос зеленого кольору і має дуже сильний їдкий запах.
📌 Що робити? При такому стані дитина потребує госпіталізації, дорослий може лікуватися вдома.

👉 Інші харчові отруєння не такі небезпечні для людини, тому ось короткий алгоритм лікування вдома:

🟡Перше – промити шлунок.
📌 Техніка промивання: п’єте воду (діти — фіз.розчин), кип’ячену, кімнатної температури, до тих пір, поки не булькатиме у горлі), йдете до унітазу і подразнюючи корінь язика пальцями — блюєте. Під час блювання — закривайте ніс, щоб блювотні маси не потрапили до гайморових пазух. І промиваєте шлунок до тих пір, поки ви не будете рвати чистою водою.
❗️УВАГА — МАРГАНЕЦЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАБОРОНЕНО!

🟡Друге — безліч токсинів залишилося в складках вашого шлунку, і їх треба зібрати. Чим це зробити?
⛔️Ні: Вугілля, сорбекс, біле вугілля
✅Так: Ентеросгель, АТОКСИЛ, СМЕКТА — зв’язує на себе токсини і виводить з організму.
🟡Третє — після прийому сорбентів необхідно відновити ваш електролітний баланс, — з блюванням чи проносом людина втрачає багато К, Na і тд. Відновлюємо ці речовини Регідроном, Хумана електроліт і тд.
📌 Якщо ж ви випили хімічну речовину і відчули опік в ротовій порожнині чи стравоході — не промивати шлунок!!!! Це необхідно робити через зонд — їдьте у лікарню, вам там промиють.

Бережіть себе, друзі. 🙏