Симптоми харчових розладів

Діти часто примхливі та перебірливі в їжі, хто ж це краще знає, як не батьки.)
Втілення їх смакових уподобань у реальність впливає на формування харчових звичок, раціон і, звісно, ​​на травну систему.
Часто дитина просить не те що корисно, а те, що смачно. Погодьтеся, дуже часто ми зустрічаємо дітей, які надають перевагу вуглеводним макаронам, солодкому, аніж корисним броколі та моркві.
Ігнорування здорового та збалансованого харчування призводить до харчових розладів у дітей. У результаті це може викликати різні порушення травлення: дитячу анорексію, булімію, орторексію, нудоту, блювоту, компульсивне переїдання.

Симптоми харчових розладів є наступними:

•Якщо дитина починає мало їсти або її порції стають занадто великими, потрібно звернути на це увагу та відвідати дитячого лікаря-гастроентеролога. Після низки проведених досліджень лікар зробить висновок про достатнє або недостатнє харчування дитини з урахуванням її вікових особливостей.

Недостатній чи надмірний апетит згубно позначається на роботі травної системи. Це провокує порушення роботи як внутрішніх органів (шлунка, печінки, кишечника, жовчного міхура, і навіть селезінки), а й впливає на репродуктивну систему (провокує гормональний збій, порушення функцій статевої системи). Тільки дитячий гастроентеролог може підібрати комплексну програму лікування, щоб запобігти появі ускладнень через збої в роботі шлунково-кишкового тракту.

•До основних симптомів харчових розладів у дітей відносять також:

дратівливість, агресивність, погіршення настрою, коли справа стосується їжі або розмов про їжу;
неконтрольоване почуття голоду чи апетиту;
підвищене газоутворення (метеоризм), здуття живота,часта печія;
блювання, нудота, спазми шлунка, кишкові коліки.

Якщо ви помітили у своєї дитини такі симптоми рекомендуємо негайно проконсультуватись із медичним спеціалістом для уникнення загострень.

Правильної вам харчової поведінки та здоров’я вам і вашим дітям! 💚